top of page

Du & DIn Lymfa

häng med oss på en inspirerande helg i vackra vålådalen

Lymfödem och Lipödem har varit kvinnors följeslagare i alla tider, men som så mycket annat dolt i okunskap, skam och tabun. Tack vare fantastisk forskning och starka kvinnors kamp börjar nu kunskapen öppna möjligheter att tillsammans förstå.

Att bli starkare, friskare och gladare! 

Följ med oss på en fantastisk långhelg i sagolikt vackra Vålådalen, då vi kommer att dela kunskap, inspiration och berättelser för att tillsammans bli starkare och friskare.

Helgen kommer att andas livslust och glädje med goda samtal, yoga, inspirerande föreläsningar, matlagning och förstås vandring! Tillsammans kommer vi njuta av det bästa som de Jämtländska fjällen kan erbjuda. 

Till vår hjälp under helgen har vi experter inom lymfterapi, matlagning och yoga.

Har du aldrig vandrat? Aldrig provat yoga? Känner du att du kanske inte orkar? Ingen fara- du bestämmer själv vilka delar du vill vara med på. 

  • NÄR?    16 -20 Juni,  2019

  • VAR?     Vålådalens Fjällstation, Jämtland

  • VAD?     Helpension, del i dubbelrum, yoga, föreläsningar, fjällvandring med lokal guide   

  • PRIS?     6 500 kr, exkl resa

Passar bäst för dig med Lipödem eller primärt Lymfödem. Förstås får du ta med någon i din familj eller en vän! 

Intresserad?

Fyll i din intresseanmälan i formuläret nedan, så återkommer vi med mer information.

Välkommen! 

 

Tack för din intresseanmälan till "Du & Din Lymfa". Vi kommer att kontakta dig inom kort! /Vilda

bottom of page